Вінілова підлога або ламінат - що краще?
Вінілова підлога або ламінат - що краще?
У цій статті ви дізнаєтеся, що краще для ваших потреб - вінілові підлоги або ламінат? Про цих два дуже популярні підлогові покриття можна сказати дуже багато, але в цій статті ми хочемо зробити це досить компактно і дати вам тільки найважливіше.
І вінілова підлога, і ламінат мають свої сильні і слабкі сторони, тому головне - визначити, яке підлогове покриття більше відповідає вашим потребам.
- З чого роблять вінілову підлогу?
- З чого складається ламінат?
- Порівняння вінілової підлоги і ламінату: в чому переваги і недоліки?
- Які переваги вінілової підлоги?
- Недоліки вінілових підлогових покриттів
- Які переваги ламінату?
- Недоліки ламінату
- Вінілова підлога і Ламінат Висновок:
Invictus LVT MAXIMUS New England Oak
З чого роблять вінілову підлогу?
Вінілова підлога в своїй основі складаються з полівінілхлориду (ПВХ), а вініл - це просто коротка назва полівінілхлориду, що означає, що вініл - це різновид ПВХ. ПВХ - це термопластичний синтетичний матеріал. Звичайно, це не єдиний компонент вініловогї підлоги, тому що тільки завдяки іншим додаткам, таким як наповнювачі, стабілізатори та пом'якшувачі, він набуває свої типові та вигідні властивості: він дуже міцний, еластичний і приємно теплий.
Верхній шар вінілової підлоги називається зносостійким шаром і може мати різну товщину. Чим товще шар, тим довше він стирається. Звичайна товщина - 0,3 / 0,5 / 0,55 мм. Для приватних житлових приміщень цілком достатньо шару зносу 0,3 мм. В комерційних приміщеннях або для більш інтенсивного використання вибирайте товщину 0,5 мм або вище.
Не так давно пластифікатори, використовувані в вінілових підлогах, вважалися шкідливими для здоров'я. І це правда! Виробники також визнали це і відреагували відповідним чином: Сучасні вінілові підлоги корисні для будинку і містять тільки нешкідливі пом'якшувачі.
Однак з дешевими імпортними виробами слід бути обережними, так як вони можуть містити пластифікатори, небезпечні для здоров'я. Тому необхідно попередньо проконсультуватися з дилером! У наших вінілових підлогах використовуються тільки безпечні пластифікатори.
Між тим, вінілові підлоги або дизайнерські підлоги (так ще називають пружні підлогові покриття) також випускаються повністю без ПВХ і без пластифікаторів.
З чого зроблений ламінат?
В основі ламінату лежить не масив дерева, як це часто передбачається, а деревоволокниста плита високої щільності (HDF). Плита HDF є несучим матеріалом або основним компонентом ламінату, а також причиною його міцності.
В цілому, ламінат являє собою добре продуману конструкцію з декількох шарів, і плита HDF є лише одним з них. Кожен окремий шар має свою особливу функцію.
Складна система продуктів - структура в деталях.
Хоча ламінат, як і вінілові підлоги, має шар зносу (верхній шар), на практиці має значення тільки клас використання (NK). Це означає, що більш товстий шар зносу автоматично відображається в більш високому або більш зносостійкому класі використання. Однакові класи використання (NK) застосовуються як до вінілових підлог, так і до ламінату. Використовуючи таку невелику таблицю, ви можете легко визначити клас використання, який підходить саме вам:
Клас використання | Житлова зона | Клас використання | Комерційна зона | Клас використання | Промислова площа |
- | - | 31 | Невеликі офіси, Готельний номер. | - | |
21 |
Спальня, Гостьова. |
32 | Невеликі магазини, Медичні кабінети. | 41 | Області з переважно сидячим способом діяльності (Спеціалізовані семінари) |
22 | Вітальня, Їдальня, Дитяча кімната. | 33 | Універмаги, Приймальні, Офіси з відкритим плануванням. | 42 | Області з переважно діяльністю стоячи (складські приміщення) |
23 | Вхідна зона, Прихожа, Кухня. | 34 | Багатоцільові зали, Аеропорти. | 43 | Склади і Виробничі цехи. |
Порівняння вінілових підлог і ламінату: Які плюси і мінуси?
Ознайомтеся з наведеним нижче списком плюсів і мінусів цих двох підлогових покриттів. Це допоможе вам легко і об'єктивно вирішити, яке підлогове покриття вам більше підходить - модна вінілова підлога або перевірений часом ламінат? Ми хотіли б зупинитися на цьому компактно.
Які переваги вінілових підлог?
Вінілові підлоги випускаються в практично необмеженій кількості красивих дизайнів. Від оманливо реального вигляду дерева до автентичного вигляду каменю і виразного вигляду плитки - тут є все. В плані дизайну і вибору вінілові підлоги можуть запропонувати вам більше, ніж ламінат.
А завдяки безлічі різних варіантів, можна знайти рішення для будь-яких потреб! Як міцний вініл, він повністю водонепроникний і може укладатися навіть в душі. Однак для ламінату вода є його головним ворогом і в той же час недоліком.
Якщо ви хочете оновити підлогове покриття, часто буває так, що ви обмежені у висоті укладання з-за місцевих умов (наприклад, двері, рами, переходи). Саме тут вінілові підлоги демонструють одне зі своїх найбільших переваг: Самоклеючі вінілові підлоги випускаються з мінімальною висотою укладання всього 2 мм.
Вінілова підлога - це пружне підлогове покриття, яке позитивно впливає на суглоби. Вона також тиха і тепла під ногами. Ці властивості не можуть бути забезпечені тільки ламінатом в силу його природи.
Завдяки своїй пружній поверхні вінілова підлога більш стійка до стирання, ніж більшість інших підлогових покриттів, і по міцності не поступаються ламінату.
Ще однією перевагою вінілової підлоги є їх дуже легка у догляді поверхню, незалежно від того, текстурована вона чи ні. Завдяки такій поверхні вінілові підлоги також стійкі до плям. Деякі вінілові підлоги володіють антистатичним ефектом, що означає, що пил і бруд менше прилипають до підлоги.
Недоліки вінілових підлогових покриттів.
Там, де є багато переваг, не може бути так багато недоліків - так і з вініловими статями. Одним із його недоліків є те, що його важко видалити, коли він приклеєний. Проте це відноситься тільки до клейового варіанту і тільки в тому випадку, якщо не використовувалася протиударна звукоізоляція або клейка плівка. Однак якщо ви все ж хочете укласти особливо тонку вінілову підлогу, основа має бути підготовлена дуже добре.
Як вже згадувалося вище, на жаль, в обігу все ще знаходяться дешеві імпортні продукти, які містять шкідливі для здоров'я пластифікатори. Ви повинні обов'язково запитати про це у свого дилера перед покупкою!
Які переваги ламінату?
Ламінат також випускається в широкому асортименті різних дизайнів. Кожен покупець повинен мати можливість знайти щось на свій смак.
Ламінат ніколи не склеюється, він легко скріплюється елемент за елементом. Звідси випливає і друга його перевага: ламінат легко демонтується і не залишає пошкоджень на підкладці. Однак ця перевага відноситься і до вінілової підлоги, якщо ви обираєте варіант "клік". Бо клік вініл не приклеюється, а замикається, як і ламінат. Оскільки немає постійного клейового з'єднання з підставою, таку укладку називають "плаваючою".
Якщо вам потрібна особливо міцна підлога, то ламінат - це правильний вибір. Завдяки своїй твердості він також може витримувати різні точкові навантаження. На жаль, у цеї переваги є і недолік: Завдяки своїй природі, ламінат володіє більш сильним шумовим розвитком, він сприяє як звуку кроків, так і звуку приміщення.
Ще однією перевагою ламінату є його ціна, оскільки в цілому ламінат трохи дешевше вінілової підлоги. Це пояснюється просто більш дешевою сировиною і трохи менш витратним виробництвом.
Ламінат також легко чистити, як і вінілову підлогу. Однак не слід допускати, щоб вода стояла на ламінаті занадто довго, інакше з часом він може розбухнути. Ламінат стійкий до плям і легко чиститься. Його можна підмітати, пилососити і чистити.
Недоліки ламінату.
Одним з основних недоліків ламінату є його чутливість до вологи. Ламінат не підходить для вологих приміщень. Ви не можете використовувати його, наприклад, для ремонту ванної кімнати.
Також ніколи не слід укладати ламінат без звукоізоляції від кроків, інакше кожен крок буде передаватися в сусідні і нижні кімнати, не заглушаючи їх.
Ламінат не можна шліфувати, оскільки він не є цілісним деревом, як паркет. Однак у цьому випадку ви зруйнуєте шар зносу (декоративний шар) і, отже, весь ламінат.
Крім того, ламінат вважається холодним і не здатний зберігати тепло. Тому люди, чутливі до холоду, повинні бути готові з самого початку надіти товсті в'язані шкарпетки або тапочки.
Широко поширена думка, що ламінат дуже екологічний. Але це не вся правда. Виробництво ламінату, наприклад, вимагає більше енерговитрат і викидів забруднюючих речовин в атмосферу, ніж виробництво паркету. Синтетичні смоли, що використовуються в процесі виробництва, можуть також містити формальдегід, який шкідливий для здоров'я - запитайте про це у свого продавця!
Висновок: Вінілова підлога проти ламінату -. Що краще?
Тенденція явно на боці вінілових підлогових покриттів. Про це свідчить величезна кількість красивих дизайнів і безлічі варіантів установки. Виробники вінілових підлогових покриттів придумали відповідні рішення практично для всіх вимог. Ламінат, з іншого боку, присутній на ринку з 1977 року і, ймовірно, в майбутньому буде замінений вініловою підлогою.
Яке підлогове покриття більше підходить особисто вам, залежить від вашого смаку і особливо від ваших вимог. Ви повинні вирішити для себе!
Якщо у вас обмежений бюджет і ви живете, наприклад, в знімній квартирі, то має сенс звернути увагу на ламінат. Ви можете укласти його самостійно і повністю прибрати після переїзду. З іншого боку, у вологих приміщеннях слід перейти на інші рішення, так як ламінат не ідеально підходить для цього. Однак у випадку подряпин ламінат більш стійкий, ніж вінілова підлога, завдяки своїй твердості. Проте ні одне з підлогових покриттів не є на 100% стійким до подряпин.
Вінілова підлога трохи дорожча, але вона також забезпечує більший комфорт. Вона тепла під ногами, легка для суглобів і тиха. Вініл, ви можете без коливань встановити його у всьому будинку, включаючи кухню, ванну і душову зону. Це дає вам можливість мати єдину підлогу у всьому будинку. А завдяки системі click вінілові підлоги дуже легко укладати самостійно і згодом повністю демонтувати. Вінілова підлога - це щось на зразок універсального підлогового покриття.
Ви можете швидко оновити обидва підлогові покриття. З вініловими підлогами ремонт проходить навіть без пилу та шуму, тому що не потрібно використовувати пилку.
Для кращого та легшого порівняння ми чітко перерахували всі переваги та недоліки цих двох підлогових покриттів:
Переваги - Вінілова підлога | Переваги - Ламінат |
Приємно і тепло під ногами | Різноманітність дизайну, великий вибір дерев'яних декорів, кам'яних декорів та декорів із плитки |
Висока міцність, стійкість до стирання | Безліч різних форматів |
Водонепроникний, як твердий вініл, тому підходить для ванних кімнат та кухонь. | Просте встановлення завдяки системі click |
Низький рівень шуму, шум при ходьбі нижче, ніж при використанні інших твердих підлогових покриттів | Легко видаляється, не залишає пошкоджень на підкладці |
Легко чистити, можна пилососити та робити вологе прибирання | Можна укладати на підлогу з підігрівом |
Численні та прості варіанти установки, можна приклеїти або зафіксувати на місці | Високоміцна, дуже стійка до стирання |
Можна укладати на підлогу з підігрівом | Менш схильна до подряпин завдяки твердій поверхні |
Може встановлюватися поверх підлог з підігрівом | Дешевше, ніж інші тверді підлогові покриття |
Ідеально підходить для безпильних та тихих ремонтних робіт | Легко чиститься |
Різноманітність дизайну, великий вибір дерев'яних декорів, кам'яних декорів та декорів із плитки | Висота установки від 6 мм. |
Безліч різних форматів | |
Еластичний, дбайливо ставиться до суглобів | |
Повинні відповідати специфікаціям щодо викидів та забруднюючих речовин від органів влади та випробувальних інститутів, тому нешкідливі для здоров'я | |
Підлягають вторинній переробці, можуть повністю надходити у переробку |
Недоліки - Вінілова підлога | Недоліки - Ламінат |
Повністю склеєний варіант важко демонтувати повторно | Чутливий до води, не підходить для вологих приміщень |
Основа має бути підготовленна особливо добре | Завжди потрібна протиударна звукоізоляція |
Дешеві імпортні продукти можуть містити шкідливі пластифікатори | Не піддається шліфування, як, наприклад, паркетна підлога |
Не є натуральним продуктом | Холодна під ногами, не здатна зберігати тепло |
М'яка поверхня, тому сприйнятлива до подряпин | Не є натуральним продуктом |
Не переносить сильного нагріву, не підходить для використання в сауні чи каміні. | Гучний, сильний ударний звук та шум у приміщенні |
Остаточна утилізація можлива тільки на сміттєспалювальному заводі | Не обов'язково екологічно чисті, виробництво пов'язане з підвищеним споживанням енергії та викидами забруднюючих речовин в атмосферу. |
Дешеві вироби можуть містити шкідливий формальдегід у синтетичній смолі. |
Ознайомитися із Вініловою підлогою і Ламінатом ви завжди можете у нас на сайті або у магазині у м. Львів вул. Червоної калини 50 , наші менеджери залюбки вас проконсультують і нададуть всю потрібну інформацію.
- Штучна трава: 6 розвінчаних міфівЯкі існують стійкі міфи про штучну траву? Ось 6 міфів про штучну траву, які необхідно розвінчати. Як ви вважаєте, скільки з них правдиві?
- Поради щодо вибору штучної трави.Який тип штучної трави обрати залежно від того, де я хочу її встановити? Що я маю мати на увазі при виборі газону? Вирішити, яку штучну траву вам потрібно купити, не так просто, і тому ми хочемо дати вам кілька порад, щоб ви легко впоралися з цією дилемою.